Nowenna - Dzień 2 - Przyjaciółka Pana

ZNAK KRZYŻA I MODLITWA NA ROZPOCZĘCIE 

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

Boże, który Służebnicę Bożą siostrę Wandę Boniszewską ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów powołałeś do prowadzenia życia ukrytego oraz dałeś jej szczególną łaskę uczestnictwa w męce Twojego Syna i składania w ofierze swego cierpienia w intencji kapłanów spraw, aby Kościół wyniósł Ją do chwały ołtarzy i doznawał Jej nieustannego wstawiennictwa. Przez Jej wstawiennictwo zechciej udzielić mi łaski, o którą pokornie Cię proszę…. Amen. 

Z Dzienniczka duchowego s. Wandy 

„Nie wyście mnie wybrali, ale ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał, aby wszystko dał wam Ojciec o cokolwiek Go prosicie w imię moje, to wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali” (J 15, 9). 

Najukochańszy Jezu … wybrałeś mnie ze świata i udzieliłeś odrobinę swego cierpienia, abym ofiarował za Kapłanów i za moją kochaną Rodzinę zakonną, a teraz martwi mnie moja rodzona rodzina, która Ciebie nie umie zrozumieć – więc błagam Jezu Najukochańszy daj się poznać dla mojej najmłodszej siostry Zinni i bratanicy Celinie, [i proszę] o powrót na łono Kościoła św. … Ofiaruję moje wszystkie cierpienia w dniu dzisiejszym jakie z Twojej św. Woli będziesz chciał na mnie zesłać… Kończę moje rozmyślanie modlitwą ustną „Pomnij o Najsłodsza Panno Maryjo…”.

Rozważanie

Siostra Wanda żyjąc pokornie ma jasną i klarowną świadomość bycia wybraną. W żaden sposób bycie wybraną przez Jezusa do wielkich rzeczy nie wpływa na jej sposób odnoszenia się do innych i traktowania innych z wyższością. Wanda przyjmuje w pokorze to do czego jest wybrana i w pokorze przyjmuje trudności życia. Bycie przyjaciółką Pana, Oblubienicą Jego, wybranką Jego nie doprowadza jej do pychy. Za jej przykładem chcemy ćwiczyć się w pokorze i odrzucać wszelki pozór pychy.  (chwila ciszy)

Wezwania do Służebnicy Bożej s. Wandy Boniszewskiej CSA

Modlitwa na zakończenie

Boże, który wywyższasz pokornych, Ty sprawiłeś, że Służebnica Wanda odznaczała się szczególnym upodobnieniem do Ciebie przez noszone na swoim ciele znaki Twojej męki, spraw abyśmy wytrwale nieśli tak jak ona krzyż i zawsze Cię miłowali. Przez Chrystusa Pana naszego.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu. 

Źródło: Ks. Michał Siennicki SAC, Dziewięć dni ze Służebnicą Bożą s. Wandą Boniszewską CSA, Fundacja Misericordia, Ożarów Mazowiecki 2020.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz